Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Skrivbordslampa 4856752



*

nr 485 6752


Skrivbordslampa

Nysilver, höjd: 49


Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 september 2007
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/9 22:54:16 1      1.000 kr
17/9 14:39:48 2      1.700 kr
17/9 14:58:43 3      1.600 kr
17/9 14:59:25 3      2.000 kr
17/9 15:52:16 4      ledande budet*


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord nysilver pläter skrivbordslampa
  • 6044 Barbord
    "Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 20:45
  • 6615 Fällbord
    1800-tal, Betsad björk. Diameter: 83 cm, höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 19:58
  • 6073 Lampbord
    Butlers Tray. Diameter: 65 cm, höjd: 47 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 20:05
  • 6633 Lampbord
    ett par, Furu, märkta KJW. Bredd: 54 cm, djup: 44 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:04
  • 6301 Lampbord
    stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 18:16
  • 6379 Matbord
    Bockmodell. Bredd: 183+ 2x45. Djup: 101 cm, höjd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    12 jan kl 19:50




Ladda ner broschyr